احتمال آزادسازی واردات خودرو صفر است

نوشته شده توسط  شنبه, 10 خرداد 1399 ساعت 12:14

این روزها بحث در مورد بازار خودرو بسیار داغ شده و تصمیمات جدیدی نیز در این خصوص گرفته شده است. اما تمام این بحث‌ها به نوعی مربوط به تولیدا داخلی می‌شود و کمتر صحبتی از واردات صورت می‌گیرد. برای بررسی بیشتر وضعیت واردات خودرو و همچنین قیمت خودروهای خارجی در بازار گفت‌و‌گویی با مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو انجام دادیم که در ادامه گزارش مشروح آن را می‌خوانید:

دادفر ابتدا در پاسخ به این سوال که احتمال آزادسازی واردات خودرو وجود دارد؟ گفت: آزادسازی واردات خودرو در سال جاری به هیچ وجه صورت نمی‌گیرد و احتمال آن صفر است.

وی در خصوص وضعیت قیمت‌ها گفت: روند قیمتی خودروها تا وقتی که تولید به آن نحو مطلوب نرسد یعنی نتواند تقاضای بازار را به صورت صد در صد پاسخ دهد به همین شکل ادامه خواهد داشت. شاید یک سری اقدامات روانی در پیش‌فروش، تامین خودرو و قطعات و افزایش تحویل‌ها صورت گیرد و به نوعی بشود بازار را کنترل کرد اما این درمانی برای درد بسیار بزرگ نیست.در حال حاضر بین خودروسازان و شورای رقابت درگیری است. شورای رقابت نیز همان روش قبلی خود را در پیش گرفته است و برای خودروساز چه توجیهی دارد تولید با زیان انجام دهد.

دبیر انجمن واردکنندگان افزود: طی مذاکراتی که با برخی از نمایندگی‌ها داشتم متوجه شدم دقیقا از زمانی که بازار خودرو ملتهب شد برخی از این نمایندگی‌ها خودرو به بازار تحویل نمی‌دادند. اصرار می‌شد که برخی خودروها توسط مشتریان به نوع دیگر تبدیل شود اما هفته گذشته که تصمیمات جدید برای بازار خودرو گرفته شد به شرکت‌های نمایندگی گفته شده مشتریانی که تبدیل خودرو انجام نداده‌اند بگویید که خودرو را تحویل بگیرند.

وی ادامه داد: به طور متوسط هر نمایندگی 10 الی 20 دستگاه خودرو تحویل دادند. این خودروها اگر بوده چرا تا به حال آن‌ها را نداده‌اید؟ حال که ماجرای برخورد با محتکران صورت گرفت نمایندگی‌ها شروع به تحویل خودروها کرده‌اند. نکته اصلی این است که ما در این کشور مرجعی پاسخگو نسبت به حوادث و وقایع خودرویی نداریم. هیچکس جوابگو نیست و به نوعی همه چیز پاسکاری می‌شود.

دبیر انجمن واردکنندگان اشاره‌ای به رفتار نمایندگان مجلس طی سال‌های اخیر کرد و گفت: حداقل 4 سال در خصوص واردات خودرو به کشور در مجلس صحبت‌ها و درگیری‌های زیادی وجود داشت اما کاری از پیش نرفت. این قضیه به این دلیل است که اکثریت نمایندگان به نوعی یک ارتباط با مدیران عامل و فضاهای خودروسازی داشتند. یک بخش دیگر نیز این بود با استفاده از اهرم فشار خودروسازی از دولت امتیازهای دیگری را طلب می‌کردند. مگر معنی دارد که این همه آدم به خاطر ممنوعیت واردات خودرو آسیب ببینند و دولت و مجلس کاری انجام ندهند.

 

منبع: گسترش نیوز

 

 

دانلود مجله های خودرویی با قیمتی ارزانتر از کیوسک

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

احتمال آزادسازی واردات خودرو صفر است

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت