افزایش قیمت سهام اوبر تحت نظر دارا خسروشاهی

نوشته شده توسط  سه شنبه, 05 فروردين 1399 ساعت 11:58

در این ایام که شیوع ویروس کرونا، در حال رقم زدن یک بحران اقتصادی و افت شدید بسیاری از سهام ها در دنیا می باشد، سهام دو شرکت بزرگ تاکسیرانی آنلاین اوبر و لیفت، رشد داشته است. این درحالیست که مردم در خانه هایشان قرنطینه هستند و نه از وسایل نقلیه عمومی و نه از وسایل حمل و نقل شخصی خودشان استفاده می کنند. پنجشنبه گذشته، دارا خسروشاهی رییس هیئت مدیره اوبر در طی جلسه ای آنلاین با سرمایه گذاران خود اذعان داشت که این کمپانی، به اندازه کافی پول دارد تا بتواند از این بحران عبور کند!

پیرو این جلسه آنلاین، سهام اوبر تا 40 درصد افزایش داشت. در روز پنجشنبه هفته گذشته، سهام اوبر با 38.26 درصد افزایش با رقم 20.49 دلار به ازای هر سهم بسته شد. لیفت نیز پس از ارائه دستورالعمل گذراندن این بحران توانست سهامش را تا 31 درصد افزایش دهد و در همان روز، قیمت هر سهم لیفت با 28.97 درصد افزایش، با قیمت 20.70 دلار به ازای هر سهم بسته شد. بد نیست بدانید که سهام اوبر به رقم قابل توجه 47.08 دلار رسیده بود و پس از شیوع کرونا و کاهش شدید سفرها، قیمت آن با 68 درصد کاهش، به 14.82 دلار به ازای هر سهم رسید که پس از برگزاری جلسه آنلاین، توانست بخشی از این افت را جبران کند. 

دارا خسروشاهی اذعان دارد که سفرهای اوبر پس از شروع کرونا به میزان 60 تا 70 درصد کاهش داشته است. اما این درحالیست که سرویس Uber Eats؛ سرویسی همانند اسنپ فود، در این شرایط مورد استقبال قرار گرفته است. با توجه به اینکه بسیاری از رستوران ها و غذاخوری ها در این شرایط، فقط و فقط بصورت غیرحضوری غذا را ارسال می کنند، سرویس Uber Eats نقش مهمی را در ادامه حیات اوبر و گذران این بحران ایفا می کند. 

دارا خسروشاهی پیش بینی کرده که اوبر تا اواسط سال 2020، حدود 1.35 بیلیون دلار ضرر خواهد کرد اما به سهامداران اصلی خود گفت که نگران نباشند زیراکه در حال حاضر اوبر 10 بیلیون دلار ذخیره را برای گذر از این بحران در اختیار دارد. 

 

 

 

 

 دانلود مجله های خودرویی با قیمتی ارزانتر از کیوسک

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

افزایش قیمت سهام اوبر تحت نظر دارا خسروشاهی

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت