رنو Morphoz کانسپت، خودرویی که تغییر شکل می دهد

نوشته شده توسط  دوشنبه, 12 اسفند 1398 ساعت 20:25

ژنو اتوشو سال 2020 به دلیل شیوع بیماری کرونا لغو شد اما رنو بدون شک یکی از آماده ترین خودروسازان برای شرکت در این اتوشو بود چراکه کانسپت بی نظیر و فوق العاده خلاقانه ای به نام Morphoz را در چنته داشت!

این کانسپت، شاسی بلند الکتریکی آینده رنو را به تصویر می کشد که به گفته خود رنو، ترکیبی از یک سدان و یک اس یو وی با استایل یک کوپه چهار درب است. این کانسپت بر روی پلتفورم CMF-EV این برند سوار شده که با قابلیت تغییر ابعاد و ظرفیت های متفاوت نیرومحرکه، می تواند برای خودروهای مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد. 

نکته جالب توجه درباره Morphoz اینست که می تواند تغییر اندازه بدهد و در دو حالت شهری و مسافرت انتخاب شود. با تغییر اندازه، بخش کاپوت، گلگیرها و سپر جلو به سمت جلو، و سپر عقب نیز به سمت عقب حرکت می کند که پیرو این تغییر اندازه، شکل چراغها نیز فرق می کند. 

درب های نیز برای سهولت بیشتر دسترسی به کابین در خلاف جهت یکدیگر باز می شوند و ستون B حذف شده است. زمانی که در کابین قرار می گیرید می توانید در حالت خودران، صندلی های بزرگ و مبل مانند جلو را به سوی عقب بچرخانید تا یک سالن متحرک ایجاد شود. عمده کابین از متریال های بازیافتی پوشیده شده است. سطح 3 خودران برای این کانسپت در نظر گرفته شده که در حالت خودران، نشاندهنده ها و نمایشگر کنسول مرکزی در داشبورد جمع می شود. 

به ادعای رنو، با توجه به نوع و ظرفیت باتری انتخابی، Morphoz می تواند با یکبار شارژ کامل مسافت 400 تا 700 کیلومتر را بپیماید. 

 

 

دانلود مجله های خودرویی با قیمتی ارزانتر از کیوسک

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

رنو Morphoz کانسپت، خودرویی که تغییر شکل می دهد

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت