هواپیمای مسافربری آینده از ایرباس با 20 درصد آلایندگی کمتر

نوشته شده توسط  سه شنبه, 29 بهمن 1398 ساعت 09:52

ایرباس هواپیمای مسافربری کانسپتی را طراحی کرده که ادعا می کند 20 درصد آلاینده های کربن کمتری را در مقایسه با هواپیماهای رایج تولید می کند. این کانسپت که با نام مستعار MAVERIC شناخته می شود دارای بدنه ای یکپارچه با بالها بوده که آیرودینامیک بهتری را به ارمغان می آورد و باعث می شود که فضای یکپارچه تر و بزرگتری در کابین ایجاد شود. 

ایرباس یک ماکت از این هواپیما را ساخته و از ماه ژوئن 2019 در حال انجام آزمایشات بر روی این هواپیما بوده تا بتواند آنرا در آینده ای نه چندان دور به تولید انبوه برساند. MAVERIC فعلأ یک ماکت با 2 متر طول و 3 متر عرض می باشد که بصورت کنترلی هدایت می شود. 

ایرباس ادعا می کند که سر و صدای این هواپیما بطور قابل ملاحظه ای کمتر از هواپیماهای عادی است چراکه موتورهای جت بر روی بدنه و در انتهای بدنه قرار گرفته اند و هم بدنه موتورهای جت و هم بدنه هواپیما با متریال های جدیدی عایق بندی شده اند. پهنای زیاد بدنه به معنای فضای بیشتر در کابین است که صندلی های بزرگتر و راهروهای عریض تری را در دل خود جای داده است. 

ایرباس قصد دارد تا اواسط سال 2020 میلادی بر روی MAVERIC آزمایش کند و در صورت لزوم و نیاز، تغییراتی را بر روی آن اعمال کند تا کابین به خوبی و بی نقص تکمیل شود و همچنین MAVERIC با توجه به ابعاد و اندازه های فرودگاه های فعلی، بدون نیاز به تغییر قابل استفاده باشد. 

 

 

 

 

دانلود مجله های خودرویی با قیمتی ارزانتر از کیوسک

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

هواپیمای مسافربری آینده از ایرباس با 20 درصد آلایندگی کمتر

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت