تاپجدیدترینخودرو کلاسیک
موضوعات داغ

فراری انزو با کارکرد 144 هزار کیلومتر!!!

فراری انزو با توجه به اینکه یکی از خاص ترین سوپراسپرت ها و خودروهای تاریخ است، توسط مالکش تا سرحد محدودیت هایش استفاده شده است. این انزو به تازگی کارکرد 144 هزار کیلومتری را تجربه کرده و مالکش قصد دارد به زودی عدد 160 هزار کیلومتر را برای کارکرد آن ببیند!

شاید فکر کنید که هایپرکار ها و خودروهای کلکسیونی گرانقیمت برای استفاده روزمره نیستند و بیشتر جنبه تزیینی و نمایش دارند، اما Richard Losee نظر دیگری دارد! وی در سال 2003 یک فراری انزو را خریداری کرد و از آنجایی که آنرا یک سرمایه گذاری می دید، آنرا در یک اتاق با دمای کنترل شده نگهداری کرد. سپس آنرا برای یک تست 2400 کیلومتری، در اختیار نشریه Road & Track قرار داد.

اما گویی او از این روند متفاوت در مقایسه با سایر مالکین انزو که خودرو خود را در گوشه ای از گاراژ نگهداری می کردند، لذت برده بود و باز هم با همکاری Road & Track، یک تست بلند مدت 16 هزار کیلومتری را با این نشریه ترتیب دید و به سرعت کارکرد این هایپرکار تولید محدود و خاص را به بیش از 48 هزار کیلومتر افزایش داد.

در سال 2006 در رویدادی که برای تست حداکثر سرعت این انزو در یک مسیر 22 کیلومتری ترتیب داده شد، این فراری با سرعت 331 کیلومتر بر ساعت کنترل خود را از دست داد و به پرواز درآمد. خودرو بطور کل نابود شد و برای Losee بیش از یک سال زمان برد تا سلامتی کامل خود را بازیابی کند.

اما Losee از انزو خود دست نکشید و با همکاری فراری آمریکای شمالی، در طول 30 ماه، خودرو خود را بطور کامل تعمیر و احیا نمود. این انزو از تغییراتی در مقایسه با انزو استاندارد بهره می برد که از آن جمله باید به استفاده از یک جفت توربو اشاره نمود که قدرت خروجی را به بیش از 800 اسب بخار افزایش می داد.

در اکتبر 2010، Losee تصمیم گرفت تا بار دیگر تست حداکثر سرعت را با این انزو تجربه کند و اینبار بدون هیچگونه مشکلی توانست سرعت 381.49 کیلومتر بر ساعت را با آن تجربه کند. در ادامه، وی درب های جدیدی را برای این انزو سفارش داد تا آنرا به اولین و تنها انزو دنیا با سقف متحرک تبدیل نماید.

به تازگی یکی از بلاگرهای خودرویی گزارشی را از این انزو تهیه کرده است و در کمال شگفتی، کارکرد آن به بیش از 144 هزار کیلومتر رسیده است و Losee اعلام کرده که قصد دارد کارکرد آنرا بزودی به 160 هزار کیلومتر برساند که برای خودرو خاص و منحصر به فردی نظیر انزو با تولید محدود به 493 دستگاه، یک رکورد محسوب می شود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا