مکلارن X2 آینده فرمول 1 را پیش بینی می کند

نوشته شده توسط  دوشنبه, 14 خرداد 1397 ساعت 08:31

مکلارن X2 کانسپت، آینده فرمول 1 را روایت می کند

در سال 2014 بود که مکلارن با کانسپت خارق العاده MP4-X کانسپت، آینده خودرو مسابقه ای فرمول یک را به تصویر کشید و از نظر این برند خودروسازی، آینده خودروهای فرمول یک این چنین خواهد بود. اما حالا پس از گذشت چهار سال و پیشرفت تکنولوژی، مکلارن با کشیدن دستی به سر و روی MP4-X با کانسپت جدیدتر X2، آینده خودروهای فرمول یک را پیش بینی می کند.

طبق پیش بینی هایی که ردبول هم سالها پیش کرده بوده، مکلارن X2 هم از کاکپیت بسته و گلگیر پوشیده برای چرخها بهره می برد و بنظر می رسد که دیر یا زود، شاهد چنین تغییراتی در فرمول یک باشیم. نتیجه این تغییرات، آیرودینامیک بهتر و راحتی بیشتر راننده را به همراه دارد. 

مکلارن X2 در حقیقت یک خودرو مسابقه ای برقی است و باتری های بسیار باریک آن در کف بدنه گسترده شده اند و باتری ها توسط سیستم بازیابی انرژی ترمز و صفحات خورشیدی یکپارچه با بدنه شارژ می شوند. 

طراحی X2 فقط جنبه زیبایی ندارد بلکه هر خط و هر برجستگی یا فرو رفتگی به نحوی شکل گرفته تا بتواند عبور جریان هوا از روی بدنه را بهبود بخشد. با این تفاسیر، X2 می تواند نیروی رو به پایین قابل توجهی را در سرعت های بالا هم ایجاد کند.

در کابین نیز نمایشگرهای هولوگرافیک و کنترل هایی که با ژست و اشارات دست عمل می کنند، تجربه جدیدی را برای راننده فرمول یک به همراه دارد. سنسورهای متعدد می توانند خستگی راننده را زیر نظر بگیرند و اکوسیستم او را لحظه به لحظه بررسی کنند. صندلی آن نیز از متریال های حافظه داری ساخته شده که می تواند فرم بدن راننده را به خودش بگیرد تا علاوه بر راحتی، ایمنی بیشتری را به همراه داشته باشد.

بی شک X2 تا ابد یک کانسپت باقی می ماند اما شاید برخی از جزئیات طراحی و برخی از تکنولوژی های آن، در فصل های بعدی خودرو فرمول یک مکلارن استفاده شود. 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مکلارن X2 آینده فرمول 1 را پیش بینی می کند

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت