کانسپت های دیده نشده از بوگاتی: بارچتا / آتلانتیک / رامبرانت

نوشته شده توسط  یکشنبه, 04 اسفند 1398 ساعت 10:22

بوگاتی هم مانند سایر خودروسازان در دنیای مدرن امروزی، کانسپت ها و مدل های آزمایشی را طراحی می کند تا بتواند خط مشی آینده برند را مشخص کند. اما این کانسپت های آزمایشی حقیقتأ خاص هستند و به عقیده بسیاری بد نیست که در تعداد محدود به مرحله تولید برسند. نکته جالب دیگر در اینجاست که این کانسپت ها در زمان ویرون طراحی شده بودند ولی سبک طراحی آنها به نسل شیرون راه پیدا کردند. 

 

» بوگاتی ویرون بارچتا

یکی از اولین کانسپت های آزمایشی بوگاتی، ویرون بارچتا بود که در سال 2008، توسط سر طراح این برند یعنی Achim Anscheidt طراحی شد. بارچتا بر پایه ویرون گرند اسپرت Vitesse در نظر گرفته شده بود اما از بدنه خاص و منحصر به فردی بهره می برد که بخش هایی نظیر چراغهای آن، در نسخه تولید محدود Divo از بوگاتی شیرون استفاده شد. مقامات بوگاتی این طرح را رد کردند ولی مقامات ارشد گروه خودروسازی فولکس واگن در آن زمان از این طرح بسیار خرسند بودند و همین سبک بارچتا را برای لامبورگینی درخواست کردند تا در تعداد محدود به تولید برسد. 

 

» بوگاتی آتلانتیک کوپه

سالها پس از اینکه بارچتا به دست فراموشی سپرده شد، بوگاتی دو کانسپت جدید دیگر را در سال 2015 مطرح کرد که تا به امروز هیچگاه دیده نشده بود. یکی از این کانسپت ها قرار بود به عنوان یک مدل پایینتر از شیرون راهی بازار شود که مورد تأیید قرار نگرفت. این کانسپت آتلانتیک نام داشت و در حقیقت نسخه مدرن بوگاتی Type 57 Atlantic بود و قرار بود که در گردهمایی پبل بیچ 2015 رونمایی شود اما رسوایی دیزلی فولکس واگن باعث شد تا هرگز این اتفاق نیفتد! بوگاتی 18 ماه را صرف طراحی و توسعه آتلانتیک نمود و از تکنولوژی پورشه تایکان و کانسپت اصلی اش یعنی Mission E در آن استفاده شده بود. قرار بود که آتلانتیک کوپه از موتور هشت سیلندر تویین توربو استفاده کند و در دو نسخه کوپه و رودستر تولید شود. 

 

» بوگاتی Rembrandt

و اما خاص ترین و بی نظیر ترین کانسپت دیده نشده از بوگاتی، چیزی نبود جز Rembrandt  که یک کوپه موتور جلو با همان موتور 16 سیلندر 8 لیتری کواد توربو شیرون بود. قرار بود که Rembrandt حتی به عنوان یک مدل بالاتر از شیرون و خاص ترین و گران ترین تولید بوگاتی معرفی و تولید شود و هر مشتری می توانست بسیاری از بخش های بدنه را شخصی سازی کند. طراحی آن تحت تأثیر ویرون بارچتا در سال 2008 تکمیل شده بود. کلیت طراحی بدنه به گرانترین بوگاتی تاریخ یعنی شیرون La Voiture Noire راه پیدا کرد. قرار بود Rembrandt با قیمت 20 میلیون دلار و صرفأ با سفارش مشتری به تولید برسد که هرگز این اتفاق نیفتاد. 

 

 

 

دانلود مجله های خودرویی با قیمتی ارزانتر از کیوسک

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانسپت های دیده نشده از بوگاتی: بارچتا / آتلانتیک / رامبرانت

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت