کانسپت هیدروژنی که آینده حمل و نقل دریایی را دگرگون می کند!

نوشته شده توسط  دوشنبه, 01 مهر 1398 ساعت 09:57

استودیوی طراحی Sinot، کشتی تفریحی بی نظیری به نام آکوا را طراحی کرده که ادعا می کند آینده وسایل نقلیه دریایی را متحول می کند. سازنده اذعان دارد که طراحی معماری جدید و نوین آکوا به تنهایی پنج ماه به طول انجامیده است!

آکوا نزدیک به 110 متر طول دارد و توسط هیدروژن مایع به حرکت در می آید که بخش فنی این کشتی را Lateral Naval Architects مهندسی کرده است. این نیرومحرکه هیدروژنی علاوه بر حرکتی نرم و بی سر و صدا و بدون آلاینده، برد مسافتی بیشتری از سوخت های رایج را نیز برای آکوا به ارمغان می آورد. 

حال نیرومحرکه هیدروژن مایع آکوا چگونه عمل می کند؟ هیدروژن مایع در دو مخزن خلأ 28 تُنی با دمای -253 درجه سانتی گراد ذخیره شده اند و توسط تبادیل پروتون سلول سوختی به الکتریسیته تبدیل شده تا بتواند نیروی کل کشتی را تأمین کند. باتری های در نظر گرفته شده نیز الکتریسیته را ذخیره می کنند. 

آکوا می تواند به حداکثر سرعت 31 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند و سرعت کروز آن بین 18 تا 22 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. آکوا با یک مخزن هیدروژن کامل می تواند مسافت 6945 کیلومتر را بپیماید!

اما آکوا فقط از جنبه فنی متمایز نیست بلکه از نظر طراحی و زیبایی هم کاملأ متمایز است. آکوا از پنج عرشه بهره می برد و در عرشه انتهایی، در راستای استخر بکار رفته، یک آب نمای زیبا طراحی شده است. فضای داخلی آکوا نیز برای 14 میهمان VIP و 31 خدمه در نظر گرفته شده است. سوییت مستر آکوا، تقریبأ نیمی از طبقه اول کشتی را به خود اختصاص داده و با 15 متر طول، دارای دید 360 درجه است. 

 

 

 

 

دانلود مجله های خودرویی با قیمتی ارزانتر از کیوسک

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کانسپت هیدروژنی که آینده حمل و نقل دریایی را دگرگون می کند!

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت