سیر تکامل برند فولکس واگن

نوشته شده توسط  شنبه, 23 شهریور 1398 ساعت 09:37

فولکس واگن در کنار رونمایی از هاچبک الکتریکی ID.3، از لوگو جدیدش نیز رونمایی کرد که فاقد سایه و روشن بوده و کاملأ تخت و دو بعدی شده است. به ادعای فولکس واگن، این لوگو قشر جوانتر و مشتریان جوانتر فولکس واگن را مد نظر قرار داده است. علاوه بر این، فولکس واگن بیش از 0 هزار لوگو را در 10 هزار ناحیه از خدمات و فروش نوسازی کرده تا یکی از بزرگترین تغییر و تحولات در تاریخ کمپانی را رقم بزند. بیایید به اتفاق مروری بر تاریخ لوگو فولکس واگن داشته باشیم:

 

1939-1937

این لوگو که اولین لوگو فولکس واگن بود، نشان VW را در مرکز دایره ای داشت و اطراف این دایره فرمی چرخ دنده مانند بود و در خارج از محیط آن، گویی نشان SS نازی های در جهت پادساعت گرد در حال حرکت بود. 

 

1945-1939

لوگو اولیه فولکس واگن فقط دو سال دوام آورد و در طول جنگ جهانی دوم دستخوش تغییراتی شد. نشان SS خارج از محیط دایره حذف شد و V و W مرکز دایره بزرگتر و ضخیم تر شدند. 

 

1960-1945

این لوگو که برای دوره پس از جنگ جهانی دوم طراحی شده بود، فاقد چرخ دنده بود و با کوچکتر شدن نوشته VW در مرکز و محو شدن آن در حاشیه ای سفید رنگ، تلطیف شده بود. این لوگو علاوه بر بیتل، ون های T1 نیز از این لوگو بهره می بردند.

 

1967-1960

اینبار فولکس واگن لوگو خود را ساده سازی کرده و دایره VW را در داخل یک مربع محاط کرد. در آن زمان تولیدات فولکس واگن به بازار آمریکای شمالی راه یافته بود و سبک طراحی جدید این برند نیازمند لوگو جدیدی نیز بود. 

 

1967 - 1978

این لوگو بسیار نزدیک به جدیدترین لوگو فولکس واگن بوده و به نشانه ای از مدرن بودن و رنگ مشکی جای خود را به رنگ آبی داده بود ضمن اینکه کادر مربعی اطراف آن حذف شده بود. 

 

1978 - 1989

دهه 70 مدل های جاودانه ای نظیر گلف و پاسات رونمایی شدند و فولکس واگن به بازار چین راه پیدا کرد و لوگو جدید نیز نمایانگر این تحولات بود. نشان دوار VW سفید رنگ بر روی یک دایره بزرگتر آبی رنگ قرار گرفته بود. 

 

1989 - 2000

در طول این 11 سال، سه مرتبه لوگو فولکس واگن تغییر کرد که اولین نمونه تا سال 1995 دوام آورد. این لوگو مشابه به لوگو دوره قبلی بود با این تفاوت که حاشیه سفیدرنگ VW بزرگتر شده و رنگ آبی لوگو نیز کمرنگ تر بود. 

 

2000 - 2012

با ورود به صده جدید، فولکس واگن نیز لوگو خود را تغییر داد و اینبار با سایه و روشن، این لوگو دارای بعد بود و برجسته به نظر می آورد. 

 

2012 - 2019

این لوگو با همان لوگو قبلی یکسان بوده با این تفاوت که حس سه بعدی آن بیشتر شده بود. نوشته V و W حجمی بودند که حاشیه اطراف آنها نیز دارای بعد بیشتری بود. این لوگو با هدف ورود به بازار خودروهای الکتریکی طراحی شده بود. 

 

2019 - 

جدیدترین لوگو فولکس واگن کاملأ ساده سازی شده و کاملأ دو بعدی است. این اولین بار بوده که زیر حرف W از حاشیه آن جدا می شود. این لوگو مینیمال، به منظور شروع تولیدات الکتریکی این برند، انجام شده بود. 

 

 

دانلود مجله های خودرویی با قیمتی ارزانتر از کیوسک

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سیر تکامل برند فولکس واگن

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت