شورلت کوروت C8 رونمایی شد

نوشته شده توسط  جمعه, 28 تیر 1398 ساعت 11:29

مدت ها منتظرش بودیم و بالاخره از راه رسید. برای اولین بار، سه سال پیش بود که پروتوتایپ های نسل هشتم کوروت و اولین کوروت موتور وسط تاریخ، زیر پوشش استتاری راهی خیابان ها و پیست ها شدند. این نام پرافتخار 60 ساله، حالا در طی یک پارادایم شیفت بی سابقه، همچون بسیاری از ابرخودروهای اروپایی، موتورش در پشت صندلی ها نصب شده تا هندلینگ بهتر و عملکرد بهتری را از خود به نمایش بگذارد. 

کوروت اعلام کرده که قیمت پایه آن از 60 هزار دلار آغاز می شود. قلب تپنده کوروت C8 همان واحد 8 سیلندر 6.2 لیتری LT1 است و از کوروت C7 به عاریت گرفته شده که به ادعای شورلت، پس از تغییرات و اصلاحات متعدد، تقریبأ یک پیشرانه کاملأ جدید به شمار می رود و حالا شورلت آنرا LT2 نامگذاری کرده است. 

موتور LT2 می تواند 490 اسب بخار نیرو را در حالت استاندارد و 495 اسب بخار را با پکیج Z51 تولید کند که در مقایسه با 460 اسب بخار موتور LT1، بیش از 30 اسب بخار افزایش قدرت را نشان می دهد. فقط گیربکس هشت سرعته دو کلاچه اتوماتیک برای C8 در نظر گرفته شده که راننده صرفأ می تواند دنده ها را از طریق پدل شیفترهای پشت فرمان تعویض کرده و نیرو هم همچون سنت دیرینه کوروت و سایر آمریکایی ها به چرخهای عقب منتقل می شود. شورلت قول داده که C8، در کمتر از سه ثانیه از حالت سکون به سرعت یکصد کیلومتر بر ساعت می رسد. 

کابین C8 نیز به لطف تغییر معماری کوروت از یک سوپراسپرت موتور جلو به یک سوپراسپرت موتور عقب، از ساختار کاملأ جدید و البته درخور توجهی بهره می برد. نشاندهنده های دیجیتالی در کنار نمایشگر دیجیتالی که با زاویه ای رو به راننده برگشته است، و یک پلی که سرنشین را از راننده جدا کرده و بیشتر ادوات کنترلی بر روی آن قرار دارد، آنرا به یک کابین راننده محور و متمرکز تبدیل می کند. 

پکیج Z51، ترمزهای بزرگتر، اکزوزهای اسپرت و تهویه بهتری را برای موتور به C8 هدیه می دهد. C8 از فرمان برقی بهره می برد و سیستم Magnetic Ride Control برای آن قابل سفارش است. 

طبیعتأ نصب موتور در عقب، باعث شده تا فضای بار فدا شود و حالا فقط یک محفظه کوچک در پشت محفظه موتور برای قرار دادن نهایتأ یک کیف گلف تعبیه شده است. 

 

» کوروت C8 کانورتیبل

تنها دقایقی پس از معرفی کوروت C8 کوپه، نسخه کانورتیبل آن نیز رونمایی شد. C8 کوپه از سقف جدا شونده بهره می برد اما یک کانورتیبل به حساب نمی آید. این درحالیست که C8 کانورتیبل از سقف جمع شونده بهره می برد. سرنشینان C8 کانورتیبل واضح تر می توانند غرش گوشنواز موتور 495 اسب بخاری آنرا گوش دهند. هنوز زمان عرضه C8 کانورتیبل به بازار دقیقأ مشخص نیست اما پس از نسخه کوپه راهی بازار می شود. شورلت، قیمت پایه کوروت C8 کانورتیبل را حدود 70 هزار دلار اعلام کرده اما رقم دقیق آن هنوز اعلام نشده است. 

 

 

 

دانلود مجله های خودرویی با قیمتی ارزانتر از کیوسک

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شورلت کوروت C8 رونمایی شد

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت