خداحافظی با یک اسطوره

نوشته شده توسط  یکشنبه, 23 تیر 1398 ساعت 11:28

حتی دوران بیتل هم به پایان رسید! فولکس واگن با سری final edition از یک آیکون طراحی، یکی از پرفروش ترین خودروهای تاریخ، یک سمبل فرهنگی و یکی از تأثیرگذارترین محصولات در طول تاریخ خداحافظی می کند. 

سرآغاز بیتل به بیش از 80 سال پیش باز می گردد، زمانی که ایده بیتل بر روی کاغذ بر مبنای سه درخواست شروع شد: فضای کافی برای چهار سرنشین، حداکثر سرعت 100 کیلومتر بر ساعت و حداکثر قیمت یک هزار رایشمارک. بیتل به عنوان سمبل اقتصاد آلمان و معجزه ناجی صنعت این کشور و همچنین احیاکننده صنعت حمل و نقل در دوران پساجنگ، شناخته می شود. فولکس واگن تا به امروز تعداد بیش از 21 میلیون دستگاه بیتل را به فروش رسانده که آنرا به پرفروش ترین خودرو قرن بیستم تبدیل کرده است.

در دهه 50 میلادی، بیتل صادراتی به خاک ایالت متحده به عنوان سمبل کیفیت شناخته می شد. بیتل پس از مدتی غیبت در سال 1998 میلادی تحت نام نیو بیتل (new Beetle) به بازار بازگشت.

یکی از منتقدین صنعت خودرو درباره بیتل می گوید: "غیرممکن است که بتوان فولکس واگن را بدون بیتل در نظر گرفت. بیتل، توانایی های فولکس واگن در خودروسازی را همواره از سال 1949 میلادی به تصویر کشیده و تحولی را نه تنها در برند فولکس واگن بلکه در صنعت خودروسازی ایجاد کرده است."

اما 2019 سال پایان این نام جاودانه است. سری final edition بیتل کوپه و کانورتیبل با قیمت پایه 23 و 27 هزار دلار در ایالت متحده به فروش می رسد. تولید این بیتل در puebla مکزیک انجام می شود و در همینجا هم خاتمه می یابد. 

 

 

 

 

دانلود مجله های خودرویی با قیمتی ارزانتر از کیوسک

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خداحافظی با یک اسطوره

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت