ایربگ بدنه، ابتکار جدید کمپانی ZF آلمان

نوشته شده توسط  شنبه, 18 خرداد 1398 ساعت 10:57

در ماه نوامبر 2018، کمپانی ZF آلمان اعلام کرده بود که در حال کار بر روی ایربگ بدنه برای افزایش ایمنی است. از آن زمان، این کمپانی در حال بررسی و آزمایش این تکنولوژی بوده و اولین ثمره آنرا منتشر کرده است. 

این کمپانی، پروتوتایپ این تکنولوژی را در آلمان تست کرده و ادعا می کند که تصادفات جانبی، خطرناک ترین نوع تصادفات با خودرو است. این نوع تصادف در آلمان، سالانه حداقل جان 700 نفر را می گیرد و یک سوم کل تصادفات را به خود اختصاص می دهد. ولی حالا ZF با بررسی ایربگ جانبی بدنه در آزمایشات صورت گرفته، مدعی است که این تکنولوژی می تواند تا 40 درصد از احتمال آسیب و جراحت سرنشینان بکاهد.

این ایربگ در صورت تشخیص برخورد از کنار بواسطه سنسورها، در تنها چند میلی ثانیه باز می شود. طبیعتأ بزرگترین چالش ZF اینست که بتواند این تکنولوژی را بی عیب و نقص به پایان برساند تا ایربگ بتواند تحت هر شرایطی بدون مشکل و در مناسب ترین زمان ممکن، باز شود. ZF مدعی است که در حال حاضر، این ایربگ جانبی بدنه، تا باز شدن و باد شدن، 150 میلی ثانیه به طول می انجامد که به اندازه پلک زدن طول می کشد!

یکی دیگر از چالش های بزرگ ZF، حجم ایربگ جانبی بدنه است که بین 280 تا 400 لیتر با توجه به ابعاد خودرو حجم خواهد داشت و این عدد، بین پنج تا هشت برابر حجم ایربگ داخلی خودرو است و این بدان معناست که زمان بیشتری طول می کشد تا کاملأ باد شود. 

استفاده از دوربین، سنسور، رادار و Lidar، برخورد خطرناک احتمالی را تشخیص داده و ایربگ را باز می کند.  

 

 

دانلود مجله های خودرویی با قیمتی ارزانتر از کیوسک

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ایربگ بدنه، ابتکار جدید کمپانی ZF آلمان

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت