فیلم سینمایی فورد در برابر فراری

نوشته شده توسط  شنبه, 04 خرداد 1398 ساعت 11:03

«فورد علیه فراری» با بازی کریستین بیل و مت دیمون، بی شک فیلمی خواهد بود که همه خودروبازها منتظر آن هستیم. این فیلم که هنوز نیامده، عنوان یکی از بهترین فیلم های موتوراسپرت در طول تاریخ را از آن خود کرده، داستان 50 سال پیش و رقابت بین این دو برند را روایت می کند که فورد سخت کوشید تا با GT40 در مسابقات لمان، فراری را مغلوب کند!

فراری در اوایل دهه 60 میلادی، پرچمدار این مسابقات استقامت بود و فورد تصمیم گرفت تا این عنوان را به خودش اختصاص دهد. در همین دوران بود که فراری در سدد بود تا فراری را خریداری کند و فراری بطور ناگهانی از تصمیم خود پا پس کشید و این موضوع به هنری فورد دوم فشار زیادی را وارد کرد. در اینجا بود که وی، کل کمپانی را بسیج کرد تا خودرو مسابقه ای بی نظیر و بی نقصی را طراحی کنند و بسازند تا بتواند فراری را در مسابقات لمان مغلوب کند. متخصصین بسیاری از جمله کارول شلبی در توسعه این خودرو مسابقه ای نقش داشتند و حاصل کار، GT40 از آب درآمد که از سال 1966 میلادی، راهی مسابقات لمان شد. 

فیلم «فورد علیه فراری» به بازی مت دیمون در نقش کارول شلبی و کِن مایلز با بازی کریستین بیل، داستان توسعه و تکمیل GT40 را روایت می کند. شلبی مسئول تولید GT40 و مایلز مسئول هندلینگ و توسعه بخش فنی این سوپراسپرت آمریکایی بود. 

این فیلم بی نظیر در تاریخ پانزدهم نوامبر سال جاری اکران خواهد شد. 

 

 

دانلود مجله های خودرویی با قیمتی ارزانتر از کیوسک

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

فیلم سینمایی فورد در برابر فراری

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت