سرمایه گذاری کیا-هیوندای در Rimac برای تولید سوپراسپرت الکتریکی

نوشته شده توسط  چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398 ساعت 10:55

خودروساز کروات ریمک این روزها عصر شکوه و طلایی خود را سپری می کند. این خودروساز پس از عقد قرارداد همکاری با پینین فارینا برای ساخت نیرومحرکه و باتری های سوپراسپرت باتیستا و همکاری با آستون مارتین برای تکمیل ابرخودرو والکری، حالا با کیا-هیوندای همکاری می کند. 

این خودروساز مستقر در کرواسی در سال 2009 میلادی تأسیس شد و پس از عرضه سوپراسپرت الکتریکی کانسپت One و کانسپت Two نظر بسیاری را به خود جلب کرد. بد نیست بدانید که کانسپت Two از نظر مشخصات فنی و عملکرد، تقریبأ با تسلا رودستر II برابری می کند. 

کیا-هیوندای رقم 72 میلیون دلار را در ریمک سرمایه گذاری می کنند که از این میزان، 18 میلیون دلار به سرمایه گذاری کیا موتورز و مابقی به هیوندای اختصاص دارد. هدف از این همکاری، توسعه و ساخت خودروهای اسپرت الکتریکی تا سال 2020 می باشد. فعلأ هویت این خودروهای الکتریکی کره ای مشخص نیست اما نسخه الکتریکی از سری اسپرت N هیوندای بی شک یکی از این خودروهاست و یک سوپراسپرت تمام الکتریکی نیز در دستور کار قرار دارد.

هیوندای در سال 2014، سوپراسپرت موتوروسطی را به نام Veloster Midship معرفی نمود که در سال 2015 و 2016 این سوپراسپرت ارتقاء یافت و دستخوش تغییراتی در راستای بهبودی شد اما همواره در قالب یک کانسپت باقی ماند. 

اما حالا کیا و هیوندای به پشتوانه همکاری با ریمک و تکنولوژی این کمپانی در ساخت باتری و موتور الکتریکی، با تمام قوا و با تمرکز بیشتری به سوی ساخت خودروهای اسپرت الکتریکی خیز بر می دارند. 

 

 

 

دانلود مجله های خودرویی با قیمتی ارزانتر از کیوسک

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سرمایه گذاری کیا-هیوندای در Rimac برای تولید سوپراسپرت الکتریکی

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت