استفاده از سکسیسم برای ترویج استفاده از کلاه ایمنی!

نوشته شده توسط  یکشنبه, 11 فروردين 1398 ساعت 11:55

دولت های مختلف از روش های مختلفی برای ترویج ایمنی و رانندگی ایمن استفاده می کنند که گاهأ شوکه آور و گاهأ مفرح و سرگرم کننده است. در اقدامی جالب، وزارت حمل و نقل و زیرساخت های دیجیتال آلمان (BMVI)، تبلیغ متفاوتی را برای ترویج استفاده از کلاه ایمنی تهیه کرده است.

این اقدام برای ترویج استفاده از کلاه ایمنی توسط دوچرخه سواران انجام شده که البته در کنار بازخوردهای مثبت، با بازخوردهای منفی ای نیز همراه بوده است. در این تبلیغ، دخترها و پسرهای جوان فقط با لباس زیر هستند ولی کلاه ایمنی بر سر دارند با این شعار که "ظاهر خوبی ندارد اما جانم را نجات می دهد!"

وزیر حمل و نقل آلمان در اینباره می گوید: "بیش از نیمی از دوچرخه سواران در آلمان یا بطور کل از کلاه ایمنی استفاده نمی کنند و یا به ندرت آنرا بر سر می کنند چون که جذابیتی برای آنها ندارد و به همین دلیل ما با شعار "ظاهر خوبی ندارد اما جانم را نجات می دهد" قصد داریم استفاده از کلاه ایمنی را برای قشر جوان ترویج دهیم."

پیام این تبلیغ، جوانان 17 تا 30 ساله را که از دوچرخه استفاده می کنند نشانه می رود. بیش از 40 درصد از دوچرخه سواران در این بازه سنی، حتی کلاه ایمنی هم ندارند که بر سر کنند. پوسترهای تبلیغاتی این کمپین در شهرهای برلین، هامبورگ، کولون و مونیخ برافراشته شده و در شبکه های اجتماعی نیز با هشتگ #HelmerettenLeben منتشر می شود. 

اما این کمپین تمامأ با بازخوردهای خوبی همراه نبوده است! برای مثال، مدیر حزب سوسیال دموکرات آلمان، Katja Mast درباره این آگهی می گوید: "شرم آور و مبتذل است" وی می افزاید: "مالیاتی که مردم پرداخت می کنند نباید صرف انتشار تصاویر نیمه لخت جوانان در سراسر شهر و فضای مجازی شود!"

خبرگزاری DW نیز گزارش می دهد که بازخوردهای مردم نیز در سراسر برلین نسبت به این بیلبوردها منفی بود. یکی از شهروندان برلینی اذعان دارد که این روش تبلیغ نادرست بوده و می تواند موضوع عدم استفاده از کلاه ایمنی را تضعیف کند. دیگران هم بر این عقیده اند که استفاده از مدل های نیمه لخت هیچ لزومی نداشته است. 

 

 

دانلود مجله های خودرویی با قیمتی ارزانتر از کیوسک

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

استفاده از سکسیسم برای ترویج استفاده از کلاه ایمنی!

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت