آیا فیات-کرایسلر با رنو نیسان ادغام می شود؟

نوشته شده توسط  پنج شنبه, 08 فروردين 1398 ساعت 10:45

این روزها همکاری بین خودروسازان حتی آنهایی که از دیرباز رقیب یکدیگر بوده اند، بسیار رایج است. تویوتا با همکاری ب.ام.و به توسعه سوپرا اقدام می کند، ولوو و جیلی از پلتفورم های مشترکی بهره می برند و ده ها مثال دیگر از این قبیل را می توان نام برد. 

حالا طبق گزارشات Financial Times، رنو نیسان قرار است که با گروه خودروسازی فیات-کرایسلر ادغام شود. رنو و نیسان یک گروه خودروسازی حساب نمی شوند اما در حقیقت با هم متحد هستند و از پلتفورم های مشترک و تکنولوژی های مشترک بسیاری بهره می برند که آنرا باید مدیون مدیریت Carlos Ghosn بود. نیسان 15 درصد از سهام رنو را در اختیار دارد و از سوی مقابل، رنو هم 43 درصد از سهام نیسان را خریداری کرده است. بنابراین رنو و نیسان هم به نوعی با یکدیگر ادغام شده اند و این امر برای اینکه رسمی شود نیازمند تأییدیه دولت های ژاپن و فرانسه می باشد. 

مقامات رنو، در تلاش هستند تا این موضوع هر چه سریعتر عملی شود. در زمان حیات Sergio Marchionne، رییس هیئت مدیره گروه خودروسازی فیات کرایسلر، وی اعلام کرده بود که گروه خودروسازی فیات کرایسلر به زودی با یکی از گروه های خودروسازی چینی ادغام خواهد شد و حالا به گوش می رسد که رنو-نیسان قصد خرید عمده سهام گروه خودروسازی فیات کرایسلر را دارد. این امر در صورت تحقق، گروه خودروسازی رنو-نیسان-فیات-کرایسلر را به اندازه کافی بزرگ و نیرومند می سازد تا بتواند با تویوتا و فولکس واگن رقابت کند. 

به گفته Financial Times، این اتفاق در صورت تحقق، طی 12 سال آینده رسمی خواهد شد. 

 

 

دانلود مجله های خودرویی با قیمتی ارزانتر از کیوسک

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا فیات-کرایسلر با رنو نیسان ادغام می شود؟

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت