مکلارن سنا لگویی

نوشته شده توسط  چهارشنبه, 07 فروردين 1398 ساعت 20:27

لگو که هر از چندگاهی دست به ساخت خودروهای معروف در ابعاد واقعی می زند، در آخرین اقدام خود، یک دستگاه مکلارن سنا را در ابعاد واقعی ساخته که از 467 هزار و 854 هزار بلوک لگو تشکیل شده و کل سازه، 1700 کیلوگرم وزن دارد که 500 کیلوگرم بیشتر از مکلارن سنا می باشد.

این سازه لگویی بی نظیر دارای  کابین هم هست که تمامأ از لگو ساخته شده و فقط صندلی راننده، فرمان و پدال ها از سنا حقیقی به عاریت گرفته شده اند. درب های آن نیز درست همانند نسخه اصلی باز می شوند. وقتی که دکمه استارت را می فشارید، صدای ضبط شده موتور 8 سیلندر تویین توربو سنا به گوش می رسد.

بدنه این سنا لگویی به رنگ خاکستری و نارنجی است و چراغهای آن نیز همچون سنا روشن می شوند. چرخها و تایرها هم از سنا به عاریت گرفته شده اند ولی ترمزهای دیسکی آنهم لگویی هستند. 

مکلارن سنا لگویی از مرحله طراحی تا ساخت، بیش از 4935 ساعت زمان برده که از این میان 2725 ساعت فقط به سرهم کردن قطعات لگو اختصاص دارد که توسط 10 نفر انجام شده است. برای مقایسه بد نیست بدانید که ساخت هر سنا بطور کامل فقط 300 ساعت به طول می انجامد.

چندی پیش نیز لگو یک دستگاه مکلارن 720 را در ابعاد واقعی ساخته بود که با 267 هزار و 300 بلوک لگو، در مقایسه با سنا لگویی بسیار ساده تر و پیش و پا افتاده تر بود. 

 

 

دانلود مجله های خودرویی با قیمتی ارزانتر از کیوسک

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مکلارن سنا لگویی

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت