بازی های ماشینی رایانه ای و فیلم های ماشینی باعث بروز خشونت در رانندگی می شوند!

نوشته شده توسط  سه شنبه, 06 فروردين 1398 ساعت 13:04

بررسی اخیری که بر روی 1000 راننده انجام شده، حاکی از آنست که بازی های کامپیوتری، فیلم های سینمایی و سریال هایی با مضمون خودرویی بر روی رانندگی آنها تأثیر مستقیمی دارد. 40 درصد از آنها اذعان دارند که بازی های کامپیوتری باعث می شوند که رانندگی بد و غیر قانونی، جذاب و مهیج به نظر برسد.

همچنین این بررسی حاکی از آنست که 1 از هر 3 راننده با مشاهده فیلم هایی که شامل صحنه های خطرناک رانندگی است، تأثیر می پذیرند. 29 درصد از نوجوانان مدعی هستند که فیلم هایی نظیر سری سریع و خشن بر روی رانندگی آنها تأثیر منفی دارد. 

یک از هر 10 (9درصد) راننده می گوید که مشاهده یک صحنه رانندگی حرفه ای و یا مهیج با خودرو، باعث می شود تا آنها هم مشتاق به امتحان کردن شوند. البته این آمار مربوط به رانندگان مجرب است و این رقم برای نوجوانان بین 18 تا 24 سال به 22 درصد افزایش می یابد.

خانواده ها نیز بر این عقیده اند که بازی های کامپیوتری ماشینی نظیر need for speed خشونت رانندگی فرزندانشان را در دنیای واقعی افزایش می دهد و فقط 11 درصد از آنها با پاک کردن بازی کامپیوتری مربوطه از روی سیستمشان مخالفتی نداشته اند. به گفته متخصصین: «مغز نوجوانان در دهه سنی 20 هنوز در حال تکامل است و آخرین جایی که تکمیل می شود، مرکز کنترل مغز است که برای اعمالی نظیر کنترل نفس، تصمیم گیری، آنالیز ریسک و گفتن "نه" کاربردی می باشد. بنابراین یک نوجوان 17 ساله هنوز در حال رشد و تکامل مرکز کنترل می باشد و شاید نتواند در برابر تصمیمات خطرناک نه بگوید و دست به انجام اعمال خطرناک بزند.»

 

 

 

دانلود مجله های خودرویی با قیمتی ارزانتر از کیوسک

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بازی های ماشینی رایانه ای و فیلم های ماشینی باعث بروز خشونت در رانندگی می شوند!

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت