موتوراسپرت

مسابقات فرمول یک از زمانیکه زیر نظر Liberty Media قرار گرفت، به دوران شکوه خود بازگشته و دوران خوشی را سپری می کند. از آنجایی که موتوراسپرت سالانه با قوانین جدیدی روبرو می شود، همواره در حال تغییر و پیشرفت است.
با توجه به اینکه این روزها، نیرومحرکه های الکتریکی و سامانه های خودران، با سرعت غیر قابل انتظاری رو به رشد و توسعه هستند، بسیار دشوار است که دنیای مسابقات فرمول 1 را در سه دهه آینده پیش بینی کنیم اما مکلارن این کار را کرده است.
شنبه, 24 شهریور 1397 ساعت 00:01

فرمول یک در سال 2021

فرمول یک که این روزها زیر پر و بال Liberty Media به دوران شکوه خود بازگشته است، سه کانسپت را برای خودروهای فرمول یک برای سال 2021 ارائه کرده است. این سه کانسپت حتی اگر عینأ هم محقق نشوند، مسیر آینده و خط مشی آینده مسابقات فرمول یک را مشخص می کنند.
تویوتا توانست برد راحتی را در لمان تجربه کند اما خودش مدعی است که افسوس که دیگر لمان میزبان پورشه و آئودی نیست تا این رقابت جذابتر و مهیج تر باشد.
در سال 2014 بود که مکلارن با کانسپت خارق العاده MP4-X کانسپت، آینده خودرو مسابقه ای فرمول یک را به تصویر کشید و از نظر این برند خودروسازی، آینده خودروهای فرمول یک این چنین خواهد بود. اما حالا پس از گذشت چهار سال و پیشرفت تکنولوژی، مکلارن با کشیدن دستی به سر و روی MP4-X با کانسپت جدیدتر X2، آینده خودروهای فرمول یک را پیش بینی می کند.
پس از مدت ها آزمایش و آغاز پروژه I.D. Pikes Peak الکتریکی در اُکتبر 2017، بالاخره امروز نسخه نهایی این ابرخودرو مسابقه ای الکتریکی رونمایی و مشخصات آن منتشر شد. این خودرو مسابقه ای از دو موتور الکتریکی به توان مجموع 680 اسب بخار بهره می برد که مجموع گشتاور را به 650 نیوتون می رساند. شاید این ارقام چندان جالب توجه نباشند اما بد نیست بدانید که I.D. R فقط و فقط 1100 کیلوگرم وزن دارد.
چهارشنبه, 11 بهمن 1396 ساعت 09:08

نسل دوم خودروهای فرمول E

در حالیکه تنها اندک زمانی از معرفی این مسابقات می گذرد، نسل دوم از خودروهای مسابقه ای فرمول E معرفی شدند و در ژنو موتورشو رونمایی می شوند. به جرأت می توان گفت که طراحی آن، مهیج ترین در بین تمامی انواع خودروهای موتوراسپرت است.
چندی پیش هشتاد و چهارمین دوره از مسابقه نفس گیر 24 ساعته لمان برگزار و با پیروزی مجدد پورشه 919 هیبرید به پایان رسید. تویوتا و آئودی به ترتیب مقام های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. در میان خودروهایی نظیر پورشه نام برده، آئودی R18، تویوتا TS050 و نظایر آن که منحصرأ برای این رقابت ساخته، سوپراسپرت های شهری هم به چشم می خورند که با تغییرات ظاهری و باطنی، برای این رقابت نفس گیر آماده می شوند که از آن جمله باید به فورد GT، فراری 488، آستون مارتین ونتیج، شورلت کوروت و پورشه 911 اشاره…

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت