اقتصادی

رنت کار Hertz که با بیش از یکصد سال سابقه فعالیت، به عنوان قدیمی ترین رنت کار دنیا شناخته می شود، یکی دیگر از شرکت های بزرگی بود که قربانی ویروس کرونا شد چراکه Hertz روز جمعه اعلام ورشکستگی کرد.
سال 2019 یکی از بهترین و پرفروش ترین سالها برای صنعت خودروسازی بود. ایالت متحده آمریکا به تنهایی میزبان فروش 17.1 میلیون دستگاه خودرو بود که البته بازهم نسبت به 2018 کاهش داشت. فراری هم از این قاعده مستثنی نبوده و با عرضه تعدادی مدل جدید، توانست فروش قابل توجهی را تجربه کند و به رقم 10 هزار و 131 دستگاه رسید.
فروش خودرو در چین تنها در دو هفته اول ماه فوریه تحت تأثیر ویروس کرونا، به میزان باورنکردنی 92 درصد کاهش یافته است. حتی این آمار در هفته اول ماه فوریه بدتر هم بود زیراکه فروش خودرو در چین با میانگین فروش روزانه 811 دستگاه در سراسر چین، افت 96 درصدی را تجربه کرده بود. این رقم در ماه جاری به 70 درصد و در دو ماه اولیه سال 2020 میلادی به 40 درصد می رسد.
در همان یک هفته 10 روز ابتدای رونمایی از سایبرتراک، تسلا از پیش فروش تعداد 150 هزار دستگاه از این وانت الکتریکی خبر داد. اما حالا گفته ها حاکی از آنست که این آمار به بیش از 522 هزار دستگاه رسیده که البته خبر رسمی منتشر شده از سوی تسلا نیست.
چند روزی است که نه تنها وارد سال جدید میلادی بلکه وارد دهه جدید میلادی شده ایم و خودروسازان گزارشات فروش و مالی خود را از سال گذشته و دهه گذشته کم کم منتشر می کنند. در این میان فولکس واگن با رشد فروش 2.6 درصدی، بر لبه تیغ است و در میان انبوهی از مدل هایی که دارد، یک رکورد جالب را به ثبت رسانده است: فروش دو دستگاه از CC و هفت دستگاه توآرگ در یک ماه!!!
پس از رونمایی از تسلا سایبرتراک علیرغم شکسته شدن شیشه های ضدضربه ای که داشت و اجرایی که طبق برنامه ریزی پیش نرفت، سهام تسلا به صورت روزافزونی در حال افزایش است تا جایی که ارزش هر سهم از این کمپانی به 425 دلار رسیده است.
مرسدس بنز تولید 500 هزار اُمین دستگاه مرسدس بنز S کلاس نسل جدید را که از سال 2013 در بازار حضور دارد جشن گرفت. این امر بدان معناست که مرسدس بنز از معرفی مدل 220 در سال 1951 تا به امروز، حدود چهار میلیون دستگاه از لوکس ترین مدل خود را به فروش رسانده است.
تنها چند روز پس از تاریخ سازی بوگاتی برای شکستن رکورد سرعت 490 کیلومتر بر ساعت، بوگاتی رسمأ در مصاحبه ای با بلومبرگ اعلام کرد که به دنبال سرمایه گذار برای تولید یک مدل چهار نفره با "قابلیت های آفرود اندک" می باشد.

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت