اتوبوس/کامیون

سه شنبه, 07 آبان 1398 ساعت 09:47

کشنده هیدروژنی کانسپت هیوندای

هیوندای برای اولین بار در سال 2013 از خودرو سلول سوختی خود (FCEV) رونمایی کرد و از آن تاریخ تا به امروز، هیوندای 6.4 بیلیون را در این بستر سرمایه گذاری کرده است که اولین میوه این سرمایه گذاری، شاسی بلند سلول سوختی NEXO بوده است. هیوندای امروز بطور غیرمنتظره ای از کشنده هیدروژنی کانسپتی با ظاهر عجیب رونمایی کرده و نوید ورود به بازار خودروهای تجاری در ایالت متحده را می دهد.
اسکانیا چندی پیش، اتوبوس شهری خودران NXT کانسپت را معرفی کرده بود و حالا پیرو این کانسپت، از ماشین خودران جدیدی به نام AXL رونمایی می کند. این کانسپت، یک خودرو سنگین کاملأ خودران بوده و نکته جالب در اینجاست که کاملأ فاقد کابین و فضایی برای قرارکیری راننده یا سرنشین است!
Vera نام کشنده الکتریکی و خودران ولوو است که اولین آزمایش خود در دنیای واقعی را آغاز کرده است. ولوو در این پروژه با کمپانی DFDS همکاری می کند، تا Vera های خودران، کانتینرهای DFDS را از مرکز لاجستیک کمپانی به اسکله باری گوتنبرگ آلمان منتقل کند.
هیوندای از اولین اتوبوس دو طبقه تمام الکتریکی دنیا رونمایی کرد. این اتوبوس علاوه بر کاهش آلودگی و آلایندگی، به کاهش ترافیک و شلوغی شهر نیز کمک می کند.
نیکولا تسلا نام مخترعی در اوایل قرن پیشین میلادی بود که شاید هرگز فکر نمی کرد نام و نام خانوادگی اش بر روی بزرگترین خودروساز الکتریکی دنیا و یکی از بزرگترین سازندگان کشنده های سنگین نهاده شود.
یکشنبه, 01 مهر 1397 ساعت 02:17

کشنده تمام الکتریکی خودران فورد

فورد در هانوفر موتور شو سال جاری از خانواده خودروهای تجاری به روز رسانی شده Transit رونمایی کرد و در کنار آنها، یک کشنده تمام الکتریکی خودران نیز با نام F-Vision را معرفی نمود.
سه شنبه, 25 ارديبهشت 1397 ساعت 16:22

اتوبوس هیدروژنی تویوتا

تویوتا به طور غیر منتظره و ناگهانی، تولید و فروش اتوبوس هیدروژنی Sora را آغاز کرده است. این اتوبوس از همان فناوری سدان Mirai بهره می برد. تویوتا اعلام کرده که تا سال 2020 و برای المپیک ژاپن در آن سال، حداقل تعداد یکصد دستگاه از این اتوبوس هیدروژنی را وارد ناوگان حمل و نقل عمومی توکیو می کند.
سه شنبه, 11 ارديبهشت 1397 ساعت 12:25

ولوو اتوبوس الکتریکی می سازد

ولوو به تازگی آزمایش بر روی اتوبوس های الکتریکی آکاردئونی را در گوتنبرگ سوئد آغاز کرده است. پس از یک ماه تکمیل آزمایشات، این اتوبوسها در ناوگان حمل و نقل عمومی قرار می گیرد.

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت