آینده

این روزها رقابت خودروسازان بزرگ بر سر سامانه های الکتریکی است و کارگاه ها و استارت آپ ها هم عمدتأ بر سر سامانه های خودران با یکدیگر به رقابت می پردازند و حالا نوبت کمپانی بوش است تا در این بستر عرض اندام کند.
جمعه, 27 مهر 1397 ساعت 23:06

تاکسی های پرنده در سنگاپور

استارت آپ آلمانی Volocopter یکی از فعال ترین کمپانی های حال حاضر دنیا در زمینه طراحی و ساخت تاکسی های پرنده است که با ظاهر هلیکوپتر مانندش از 18 روتور و نیرومحرکه الکتریکی بهره می برد. Volocopter مراحل آزمایش را در دبی و اخیرأ در ایالت متحده پشت سر می گذارد و قرار است که سال آینده هم بعضی از آزمایشات اش را در سنگاپور آغاز کند.
جمعه, 30 شهریور 1397 ساعت 23:10

وسیله نقلیه انفرادی ب.ام.و

این روزها کارخانجات خودروسازان بسیار وسیع و گسترده شده و کارمندان و مهندسین نیازمند وسیله نقلیه ای همچون Segway برای جابجایی در داخل کارخانه هستند. طبق تحقیقات ب.ام.و، برخی از کارکنان کارخانجات این برند، روزی 12 کیلومتر را در محیط کارخانه پیاده رفت و آمد می کنند. بنابراین ب.ام.و یک وسیله نقلیه شخصی را برای کارمندانش طراحی کرده و ساخته تا برای جابجایی در کارخانه بتوانند از آن استفاده کنند.
چهارشنبه, 28 شهریور 1397 ساعت 02:02

برنامه مهیج چهار سال آینده فراری

از شاسی بلند فراری تا موتورهای هیبریدی، فراری در حال ایجاد تغییراتی بنیادین در برند خودش است. به هنگام رونمایی از فراری Monza SP1 و Monza SP2، فراری از برنامه چهار ساله خود تا سال 2022 نیز رونمایی کرد.
چهارشنبه, 27 تیر 1397 ساعت 12:50

هواپیمای شخصی آینده از رولزرویس

واژه VTOL مخفف عبارت وسایل نقلیه عمود پرواز است که بسیاری بر این عقیده اند که آینده حمل و نقل در کلان شهرها، در تسخیر VTOLها خواهد بود.
سه شنبه, 19 تیر 1397 ساعت 10:49

هوندا سایبری برای سال 2088

طبیعتأ این خودرو مسابقه ای هرگز رنگ و روی واقعیت را به خود نمی بیند اما تعریف طراح آن از خودروهای مسابقه ای آینده، جالب و کاملأ متفاوت است. طراح این اعجوبه با نام فردریک لو شیلور در ابتدا خودروهای مسابقه ای در سال 2088 را تصور نمود. او در نظر دارد که پیست های آینده حدود ده متر از سط زمین فاصله دارند و به ساختمان ها متصل هستند. همچنین او این جاده ها را شفاف در نظر گرفته است تا آنهایی که بر روی سطح زمین مستقر هستند بتوانند مسابقه مهیج را از زیر پیست ببینند.
پنج شنبه, 18 آبان 1396 ساعت 11:40

خودروهای بدون سرنشین آینده را ببینید

بی شک تغییرات بنیادینی که امروزه در خودروها در حال رخ دادن است، در طراحی ظاهری آنها نیز تأثیر می گذارد. بنابراین انتظار می رود که خودروهای آینده، بدون پدال و فرمان و البته بدون سرنشین، هیچگونه شباهتی را به خودروهای حال حاضر نداشته باشند.
دوشنبه, 13 شهریور 1396 ساعت 09:57

ماشین های غذای آینده

ماشین های غذا در سراسر دنیا یکی از محبوب ترین وسایل نقلیه هستند. آنها عمومأ یک ون قدیمی مکعبی شکل هستند که کاکپیت عقب به آشپرخانه و تجهیزات آشپزی مجهز شده و با رنگ آمیزی جذاب بدنه، سعی در جذب مشتری دارد. حالا جمعی از دانشجویان رشته طراحی خودرو با همکاری یکدیگر، ماشین غذای آینده را طراحی کرده اند. این کانسپت به شکل یک ذوزنقه برعکس، تمامأ از شیشه ساخته شده است و به لطف استفاده از سامانه خودران، نیازی به استفاده از صندلی، فرمان یا پدال ندارد. پنل های خورشیدی داخل سقف نیز نه تنها از ورود نور به…

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت