آینده

ایرباس هواپیمای مسافربری کانسپتی را طراحی کرده که ادعا می کند 20 درصد آلاینده های کربن کمتری را در مقایسه با هواپیماهای رایج تولید می کند. این کانسپت که با نام مستعار MAVERIC شناخته می شود دارای بدنه ای یکپارچه با بالها بوده که آیرودینامیک بهتری را به ارمغان می آورد و باعث می شود که فضای یکپارچه تر و بزرگتری در کابین ایجاد شود.
شنبه, 20 مهر 1398 ساعت 09:48

خودرو پرنده پورشه در راه است

بسیاری از خودروسازان به سمت خودروهای پرنده گرایش پیدا کرده اند تا جایی که هیوندای اولین خودروسازی است که بصورت داخلی، بخش خودرو پرنده را تأسیس می کند. حالا شنیده شده که پورشه و بوئینگ با همکاری یکدیگر قصد دارند ماشین های پرنده را در آینده دگرگون کنند.
دوشنبه, 08 مهر 1398 ساعت 00:29

جلو و عقب این ماشین کدوم طرفه؟!

استارت آپ Canoo که سابقأ با نام EVelozity شناخته می شد، از اولین خودرو الکتریکی تولیدی خود رونمایی کرد که قرار است تولید آن از سال 2021 آغاز شود. این خودرو الکتریکی هم Canoo نام دارد ولی نکته جالب در اینجاست که قابل خریداری نیست بلکه متقاضیان مشترک استفاده از آن می شوند! آنها باید ماهیانه مبلغی را پرداخت کنند تا بتوانند از Canoo استفاده کنند. این مبلغ شامل حق عضویت، بیمه، شارژ و تعمیر و نگهداری می شود.
چهارشنبه, 12 تیر 1398 ساعت 10:59

موتوراسپرت در آینده

آیا موتوراسپرت در آینده بر فراز آسمان ها برگزار می شود؟ از نظر خالقین Airspeeder چنین است. آنها وسیله نقلیه هوایی رادیکالی را طراحی کرده اند و ساخته اند که در فستیوال سرعت گودوود رونمایی خواهد شد. Airspeeder اولین اوکتاکوپتر سرنشین دار دنیاست. سازنده از پیشرفته ترین و جدیدترین تکنولوژی های موتوراسپرت در این وسیله خلاقانه استفاده کرده و امیدوار است که بتواند سبک جدیدی از مسابقات را برگزار کند. Airspeeder توسط استارت آپ استرالیایی به نام Alauda Racing ایده پردازی شده و با نسبت قدرت به وزنی بهتر از یک F-18 می تواند تا 200 کیلومتر بر ساعت سرعت…
پروتوتایپ اتومبیل خورشیدی Lightyear One امروز در مراسمی رونمایی شد و سازنده مدعی است که در سال 2021، آنرا به تولید انبوه می رساند. این سدان فست بک آیرودینامیک همچون یک اتومبیل عادی دارای ظرفیت پنج سرنشین در کابین است اما سطح روی کاپوت و سقف آن بطور کلی با صفحات خورشیدی فوتوولتائیک پوشیده شده است.
این روزها رقابت خودروسازان بزرگ بر سر سامانه های الکتریکی است و کارگاه ها و استارت آپ ها هم عمدتأ بر سر سامانه های خودران با یکدیگر به رقابت می پردازند و حالا نوبت کمپانی بوش است تا در این بستر عرض اندام کند.
جمعه, 27 مهر 1397 ساعت 23:06

تاکسی های پرنده در سنگاپور

استارت آپ آلمانی Volocopter یکی از فعال ترین کمپانی های حال حاضر دنیا در زمینه طراحی و ساخت تاکسی های پرنده است که با ظاهر هلیکوپتر مانندش از 18 روتور و نیرومحرکه الکتریکی بهره می برد. Volocopter مراحل آزمایش را در دبی و اخیرأ در ایالت متحده پشت سر می گذارد و قرار است که سال آینده هم بعضی از آزمایشات اش را در سنگاپور آغاز کند.
جمعه, 30 شهریور 1397 ساعت 23:10

وسیله نقلیه انفرادی ب.ام.و

این روزها کارخانجات خودروسازان بسیار وسیع و گسترده شده و کارمندان و مهندسین نیازمند وسیله نقلیه ای همچون Segway برای جابجایی در داخل کارخانه هستند. طبق تحقیقات ب.ام.و، برخی از کارکنان کارخانجات این برند، روزی 12 کیلومتر را در محیط کارخانه پیاده رفت و آمد می کنند. بنابراین ب.ام.و یک وسیله نقلیه شخصی را برای کارمندانش طراحی کرده و ساخته تا برای جابجایی در کارخانه بتوانند از آن استفاده کنند.

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت