مقالات

یکشنبه, 27 مرداد 1398 ساعت 09:22

داستان لوگو ب.ام.و چیست؟!

ب.ام.و یکی از قدیمی ترین خودروسازان دنیاست که ریشه آنرا باید در سال 1913 جستجو کرد، زمانیکه Karl Rapp کارخانه تولید موتور هواپیما با نام Rapp Motorenwerke را تأسیس نمود. همه ما می دانیم که کمپانی ب.ام.و در طراحی هوافضا ریشه دارد اما آیا این موضوع در لوگو آنهم نمود پیدا کرده است؟!
این روزها به دلایل مختلف از جمله کاهش مصرف سوخت، خودروسازان تمایل شدیدی به استفاده از توربوشارژر و یا موتورهای الکتریکی کوچک در نیرومحرکه های خود دارند. حتی سوپراسپرت سازانی نظیر لامبورگینی هم در حال جایگزین کردن موتورهای حجیم 10 سیلندر خود با 8 سیلندر مجهز به توربو هستند. فراری هم با کم کردن تعداد سیلندرها و افزودن توربو به نیرومحرکه هایش، مسیری مشابه را می پیماید؛ تا جاییکه گفته می شود که کوچکترین مدل فراری که در دستور کار قرار دارد، از موتور شش سیلندر توربو بهره می برد. خودروسازان بر روی نیرومحرکه هر چقدر هم تغییر و اصلاح…
سه شنبه, 23 مرداد 1397 ساعت 09:57

شتر بخار چیست؟

اسب بخار یک واحد جا افتاده و رایج برای اندازه گیری قدرت نیرومحرکه خودروهاست. اسب بخار بر روی آسفالت می تواند ملاک مناسبی باشد اما وقتی که صحبت از آفرود، ناهمواری و پستی و بلندی به میان می آید، دیگر اسب بخار نمی تواند ملاک مناسبی باشد. در اینجاست که مهندسین نیسان دست به کار شده اند و واحد اندازه گیری جدیدی را برای قدرت نیرومحرکه به میان آورده اند که "شتر بخار" نام دارد.
دوشنبه, 01 مرداد 1397 ساعت 15:24

اسب بخار چیست؟

گفته می شود جیمز وات دانشمند اسکاتلندی (1819-1776) که او را مخترع موتور بخار می دانند، سفارشی از مالک یک معدن زغال سنگ مبنی بر این که موتوری طراحی کند که هم اندازه یک اسب قدرت داشته باشد را دریافت کرد اما خریدار پس از دریافت سفارش خود از دادن مبلغ از پش تعیین شده سر باز زد چراکه موتور بخار خریداری شده به اندازه یک اسب جوان قوی هیکل، قدرتمند نبود. بعد از این موضوع، جیمز وات تصمیم گرفت تا معیار مشخصی برای سنجش قدرت موتورهای بخار خود ابداع کند. و چه معیاری بهتر از قدرت یک اسب؟
چهارشنبه, 23 خرداد 1397 ساعت 11:56

مجله pdf به جای مجله کاغذی

امروزه با توجه به افزایش روزافزون قیمت کاغذ و چاپ و همچنین دشواری شبکه توزیع نشریات ضمن مطرح شدن مباحث حفظ محیط زیست و مصرف کاغذ کمتر، تقریبأ تمامی مجله های ماشین در سراسر دنیا، رفته رفته به انتشار نسخه PDF نشریات خودرو روی آورده اند

درباره ما

اولین و تنها مرجع رسمی فروش PDF نشریات مجله ماشین، نوآور، تخت گاز، سرعت، پایش خودروها و گزارش بازار

تلفن تماس: 98 84 658 0937

پست الکترونیکی: [email protected]

مشترک شوید

logo-samandehi

کلیه حقوق این وب سایت برای مجله خودرو محفوظ میباشد

طراحی سایت توسط نونگار پردازش

طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت